Wykład dla uczniów klas kolejowych

W piątek, 22 kwietnia 2016r. gościliśmy absolwenta naszej szkoły Pana dr. inż. Jakuba Młyńczaka,  pracownika naukowo-dydaktycznego Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej.

W zajęciach wzięli udział uczniowie Technikum nr 4 Transportowego z klas kształcących się na kierunku technik transportu kolejowego: 2 KT, 3KT oraz 4KT.

Ta nietypowa lekcja  stała się dla młodzieży okazją do poszerzenia swojej wiedzy na temat systemów komputerowych funkcjonujących w transporcie kolejowym. Wprowadzenie tematyki wykraczającej często poza przyjęty program nauczania spotkało się z bardzo żywym zainteresowaniem ze strony młodzieży. Ciekawe zagadnienia  poszerzające wiedzę uczniów z pewnością wpływają na rozwój zainteresowań i umiejętności. Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie z uczniami naszej szkoły nie będzie ostatnim i zaowocuje cyklem spotkań w kolejnych latach.

Dodatkowo uczestnicy wykładu mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej oraz zakresie współpracy Wydziału z firmą Bombardier. Wykład zorganizowała p. Aleksandra Kutrzyk-Nykiel.