Uczniowie na Targach Transportu Publicznego

W dniach 20-21 kwietnia 2016r. w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia odbyły się Targi Transportu Publicznego i Logistyki.  Już po raz kolejny nasi uczniowie wzięli udział w tych Targach jako osoby wspierające obsługę. Jednak tym razem już nie tylko z własnej woli ale na prośbę organizatorów, młodzież naszego Technikum obsługiwała tę wystawę. Cieszymy się, że doceniono ich profesjonalizm i zaangażowanie w rozwój współczesnej komunikacji.

Na Targach prezentowały się firmy produkujące pojazdy autobusowe, głównie marki MAN, ale również czeskiej firmy SOR, MAZ, Mercedes Benz, Jelcz, Solaris czy Scania. Targom towarzyszyły liczne konferencje związane z zagadnieniami transportu publicznego. Dla zwiedzających dostępny był  przenośny symulator autobusu. Można było również zwiedzić kabinę motorniczego tramwaju lub zasiąść za kierownicą niektórych autobusów.

W dniu 20 kwietnia o godzinie 16,30 na wycieczkę trasami regionu wyruszył zabytkowy autobus tzw. „czerwony ogórek”, który dotarł do miejsc charakterystycznych dla naszej aglomeracji.

Podczas Targów Transportu Publicznego i Logistyki zaprezentowały się takie firmy przewozowe, jak: Tramwaje Śląskie, PKM Tychy, MPK Częstochowa czy PKM Sosnowiec.

Uczniowie Technikum nr 4 Transportowego, obsługiwali m.in. stanowisko Klubu Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym. W tym gronie zobaczyliśmy: Krystiana Burzyńskiego kl. 3KT, Marcina Góżańskiego kl. 3KT, Tymoteusza Muszalę kl 1KT.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć z Targów Transportu Publicznego i Logistyki.

Autorem zdjęć jest Mateusz Hołdowicz z klasy 1KT.