Maslenica w naszej szkole

Maslenica to pradawne słowiańskie święto trwające przez cały tydzień, bardzo hucznie obchodzone w Rosji. Rosjanie wierzą, że tak jak spędzi się  Maslenicę,  taki będzie cały rok. Każdy chce dobrze wypaść i zaskoczyć wszystkich swoimi najlepszymi naleśnikami.
To zarazem jedno z ostatnich wydarzeń organizowanych w naszej szkole w bieżącym roku szkolnym. W Technikum nr 4 Transportowym takie właśnie święto,  zwane rosyjskim świętem „blinów” czyli naleśników zorganizowali w czerwcu uczniowie z klas uczących się języka rosyjskiego. Każdy uczeń przygotował swoje naleśniki, które wspólnie były degustowane. Można było posłuchać rosyjskiej muzyki i poznać tajniki tego święta.

„Święto naleśników” przygotowały grupy rosyjskie z klas: 1KT, 1ST, 1LT, 2KT, 2ST wraz z nauczycielem mgr Renatą Pustuł.