Lekkoatletyczne Mistrzostwa Sosnowca Klas I

Organizatorem Mistrzostw Sosnowca Klas I w LA było Technikum nr 4 Transportowe. Impreza, nad organizacją której czuwał mgr Daniel Gałużny i grupa uczniów z klas starszych, odbyła się 13 maja na Stadionie Lekkoatletycznym przy ulicy Mireckiego w Sosnowcu. Ze wzorową organizacją zawodów korespondowała bardzo dobra dyspozycja grupy uczniów klas pierwszych, starannie wybranych przez mgra Romana Miszczaka. Reprezentacja chłopców w składzie: Marcin Sołtys z klasy 1ET, Dawid Szubert i Piotr Gołpyś z klasy 1ST (skok w dal), Mateusz Bęben, Piotr Witkowski z klasy 1ST, Damian Sufin z klasy 1LT (pchnięcie kulą), Michał Jacuniak, Norbert Stasik z klasy 1KT, Mikołaj Noczyński z klasy 1LT (100 m), Royel Ratyński i Bartłomiej Kondziołka z klasy 1ST, Kacper Stefański z klasy 1LT (300 m), Michał Bromboszcz, Mateusz Głuchowski z klasy 1LT (1000 m) zajęła II miejsce w mieście, ustępując jedynie Zespołowi Szkół Elektroniczno – Informatycznych. Dodajmy, że zwycięzcy szczycą się długą tradycją lekkoatletycznych sukcesów. Dodatkowo Kacper Stefański został mistrzem Sosnowca w biegu na 300 m. Grupa dziewcząt w składzie: Weronika Dorosińska z klasy 1ET, Julia Buras z klasy 1ST (skok w dal), Ewelina Matuszek z klasy 1KT (pchnięcie kulą), Aleksandra Pigóra z klasy 1ST (100 m) i Małgorzata Dziób z klasy 1ET (300 m) została sklasyfikowana na VII miejscu. Przyczyną odległego miejsca uczennic była mała ilość zawodniczek, skutkująca ograniczoną ilością startów.

Chłopcom gratulujemy sukcesu, a dziewczętom zapału i ducha sportowej rywalizacji.