II Forum Przedsiębiorczości w Sosnowcu

Uczniowie Technikum nr 4 Transportowego uczestniczyli w II Forum Przedsiębiorczości, które odbywało się w dniach 20-21 kwietnia na terenach  Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego.  Hasłem przewodnim tegorocznej edycji były słowa: Biznes – Ekologia - Praca. Uczestnicy Forum mieli okazję zapoznać się z ofertą kształcenia sosnowieckich szkół zawodowych a także wziąć czynny udział w warsztatach z zakresu autoprezentacji oraz umiejętności tworzenia dokumentów aplikacyjnych. Nasi uczniowie korzystali z wykładów i warsztatów. Uświadomili sobie, jak ważne jest nie tylko kształcenie w konkretnym zawodzie ale także ciągłe uczenie się i podnoszenie swych umiejętności. Dowiadywali się, jak w dzisiejszych czasach szukać pracy, jak pozostać atrakcyjnym na rynku pracy. Młodzież miała też możliwość bezpośredniego kontaktu i rozmowy z pracodawcami.