TECHNIK MECHANIK LOTNICZY

Czy chciałbyś dowiedzieć się, jak funkcjonuje lotnisko i co dzieje się na nim w nocy?

A może od dziecka marzyłeś o pracy z samolotami i masz ochotę spróbować pilotażu na symulatorze lotu?

Lubisz naprawiać różnego typu urządzenia i mieć bezpośredni wpływ na ich prawidłowe funkcjonowanie?

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na nasze pytania mamy dla Ciebie propozycję.

ZOSTAŃ MECHANIKIEM LOTNICZYM W TECHNIKUM NR 4 TRANSPORTOWYM

Dzięki nam:

• zdobędziesz zawód z przyszłością,
  • dołączysz do grona wysokiej klasy specjalistów, na których czeka atrakcyjny i elitarny rynek pracy,
  • będziesz miał bezpośredni kontakt z samolotem, lotniskiem i hangarem,
  • będziesz czuwał nad bezpieczeństwem pasażerów i prawidłowym przebiegiem lotu,
  • nauczysz się projektować proste podzespoły i części statków powietrznych,
  • będziesz organizował i nadzorował obsługę samolotów
  • poznasz pracę śląskich i małopolskich portów lotniczych.

Absolwent  naszej szkoły ma możliwość otrzymania licencji mechanika lotniczego, który jest prestiżowym zawodem i gwarantuje pracę w wielu firmach na całym świecie.

Komunikat dla kandydatów na mechaników obsługi statków powietrznych

Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem zawierającym informacje przeznaczone przede wszystkim dla uczniów szkół średnich oraz studentów szkół wyższych, którzy planują związać swoją dalszą karierę zawodową z szeroko pojętą obsługą cywilnych statków powietrznych. Informacje zawierają podstawowe wymagania odnośnie niezbędnej wiedzy i obowiązującej praktyki lotniczej.
Jak zostać mechanikiem lotniczym? - załącznik :)

Pliki do pobrania: